Przede wszystkim dieta ketogenika jest bardzo niska w węglowodany, a wysoka w białko i tłuszcz. Polega ona również na wycięciu większości węglowodanów, aby zrobić miejsce na więcej tłuszczu i białka. Dieta ta jest również znana jako dieta low-carb, ponieważ pozbywa się łatwo strawnych pokarmów, takich jak węglowodany. Wymienione poniżej są niektóre z głównych składników diety ketogenicznej.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem wegedietetyk.pl

Cukier

Jeśli chodzi o dietę ketogeniczną, jednym z najczęstszych obaw jest obecność cukru – te dane są wynikiem pracy redakcji serwisu . Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka alternatyw dla cukru stołowego. Wiele osób ma sukces z wykorzystaniem erytrytolu, alkoholu cukrowego, który nie ma indeksu glikemicznego. Chociaż jest to słodki substytut, może powodować biegunkę i wzdęcia, jeśli jest spożywany w dużych ilościach. Ten alkohol cukrowy jest używany głównie do napojów i deserów.

Miód

Jeśli stosujesz dietę ketogeniczną, możesz się zastanawiać, czy nadal możesz spożywać miód. Ten słodzik ma niską zawartość węglowodanów i zero kalorii, ale nadal może stanowić problem. Zawiera około 4 gramów cukru na porcję, co jest mniej więcej takie samo jak cukier. Jednak możesz nie być w stanie cieszyć się miodem bez odrobiny badań i starannego przygotowania. Oto kilka wskazówek, dzięki którym możesz nadal cieszyć się miodem na diecie ketogenicznej.

Syrop klonowy

Chociaż syrop klonowy nie jest prawdziwym substytutem cukru, jest popularnym naturalnym słodzikiem. Niektóre źródła twierdzą, że jest zdrowszy od cukru, ponieważ zawiera śladowe ilości witamin i minerałów, ale ogólnie rzecz biorąc, nadal jest to wysokokaloryczny zamiennik cukru. Podobnie jak cukier kokosowy, syrop klonowy ma wysoką zawartość węglowodanów i nie powinien być spożywany w dużych ilościach. Oto kilka sposobów na ograniczenie cukru w diecie poprzez użycie syropu klonowego w miejsce cukru.

Twarożek

Jeśli chcesz cieszyć się przekąskami low-carb bez łamania diety, twarożek jest pysznym wyborem. Ten kremowy smakołyk jest często spożywany jako część przekąski lub jako baza do sałatki lub dipu. Twarożek zawiera pewne węglowodany, więc należy być ostrożnym w wyborze odpowiedniej porcji. Twarożek najlepiej spożywać w małych porcjach, zgodnie z dziennymi celami dotyczącymi węglowodanów. Oto kilka wskazówek, jak cieszyć się twarogiem na diecie ketogenicznej.

Przeczytaj:  Przepis na dietetyczny ryż z jabłkami - kilka wskazówek

Kawa

Choć większość rodzajów kawy jest dopuszczalna na diecie ketogenicznej, niektóre nie są. Jeśli jesteś na diecie ketogenicznej, wybierz niesłodzoną kawę, ponieważ wiele kawiarni dodaje mnóstwo substytutów cukru. Zamiast tego zdecyduj się na filiżankę niesłodzonej czarnej kawy, która ma takie same korzyści zdrowotne jak kawa słodzona, ale ma mniej kalorii. Keto śmietanki do kawy dodają smaku do napoju, ale zawierają również sztuczne słodziki, które mogą zwiększyć zawartość tłuszczu i cukru.

Tea

Wiele osób słyszało o diecie ketogenicznej, ale co to jest i jak można włączyć ją do swojego codziennego życia? Na szczęście herbata i diety keto mogą iść w parze! Jeśli rozważasz wypróbowanie tej nisko-węglowej, wysokotłuszczowej diety, będziesz chciał najpierw skonsultować się ze swoim lekarzem. Jeśli jesteś nowy w diecie keto, powinieneś zapytać swojego lekarza o to, czy herbata jest przyjazna dla keto, ponieważ niektóre rodzaje są bardziej odpowiednie niż inne.

Bezglutenowe

Jest kilka artykułów spożywczych, które są uważane za bezglutenowe na diecie ketogenicznej. Pierwsze to te, które są naturalnie bezglutenowe, takie jak orzechy, nasiona i fasola. Unikaj przetworzonej i pakowanej żywności, i pamiętaj, aby sprawdzać etykiety. Niektóre produkty bezglutenowe mają wysoką zawartość cukru i skrobi i mogą powodować wzrost poziomu cukru we krwi. Powinieneś również unikać kawy i niektórych zbóż, ponieważ mogą one zawierać składniki zanieczyszczające krzyżowo.

Dieta ketogeniczna niskowęglowodanowa

Dieta ketogeniczna niskowęglowodanowa ma wiele zalet w stosunku do tradycyjnej diety w celu zmniejszenia wagi. Może obniżyć cholesterol i masę ciała, jak również. W rzeczywistości, ostatnie badanie wykazało, że może pomóc pacjentom stracić nawet 30 funtów w ciągu kilku tygodni. Co więcej, dieta niskowęglowodanowa może poprawić stan serca i zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Niskowęglowodanowa dieta ketogeniczna może również poprawić ogólny stan zdrowia.

Podobne: