Poniżej wymieniono niektóre z pokarmów, które pomogą Ci uniknąć refluksu kwasu i zapobiec przyszłym objawom. Należą do nich płatki owsiane i mleko bez nabiału, a także pokarmy takie jak melony i banany. Unikaj jedzenia smażonych lub szybkich potraw, ponieważ są one również częstymi winowajcami refluksu kwasowego. Oprócz tych pokarmów, unikanie smażonych potraw i spożywanie wysokotłuszczowych produktów mlecznych jest dobrym pomysłem.

Melony i banany

Melony i banany są świetnymi pokarmami do włączenia do swojej diety, jeśli cierpisz na refluks kwasowy. Owoce takie jak cytryny, pomarańcze i kiwi są kwaśne i mogą wywołać objawy GERD. Banany są jednak świetną alternatywą dla tych kwaśnych pokarmów i nie zawierają kwasu – cytat ten jest produktem badań redakcji serwisu mamadiy.pl. Ponadto mogą one tłumić kwas w żołądku.

Mleko bez nabiału

Cierpiący na refluks powinni całkowicie unikać produktów mlecznych. Oprócz powodowania objawów, pełnotłuste produkty mleczne przyczyniają się do refluksu kwasowego, co czyni je czynnikiem pogarszającym. Proste przejście na mleko niskotłuszczowe, beztłuszczowe lub chude może pomóc ludziom radzić sobie z refluksem. Te bezmleczne alternatywy są dostępne w wielu sklepach spożywczych, co czyni je doskonałym wyborem dla osób z refluksem.

Imbir

Wiele osób stwierdza, że dieta niskotłuszczowa pomaga złagodzić objawy refluksu kwasowego. Imbir ma wysokie właściwości przeciwzapalne i może pomóc ukoić wyściółkę przełyku. Imbir może być spożywany jako herbata lub dodawany do przepisów, aby uspokoić przewód pokarmowy. Warzywa są również dobre, aby włączyć do diety niskotłuszczowej, ponieważ są one niskie w tłuszczu i cukru. Imbir ma również właściwości przeciwzapalne i może pomóc ograniczyć przejadanie się.

Unikanie smażonych i szybkich potraw

Jednym z pierwszych kroków w radzeniu sobie z refluksem kwasowym jest unikanie owoców cytrusowych i soków. Nadmierne ilości kwasu są znane z wywoływania zgagi, więc powinieneś wybierać chude mięso zamiast czerwonego. Innym świetnym sposobem na uniknięcie kwaśnego refluksu jest sparowanie owoców cytrusowych z pokarmami alkalicznymi. Na przykład, możesz wybrać filiżankę mleka migdałowego zamiast filiżanki soku pomarańczowego, aby uzyskać bardziej neutralny bilans pH.

Przeczytaj:  Dieta na płodność - co jeść, by ją poprawić?

Unikanie pikantnych potraw

Wielu ludzi ze stanem refluksu obwinia swoje problemy o pikantne potrawy. Jednak związek między pikantnymi potrawami a refluksem kwasowym różni się w zależności od osoby. Jeśli masz łagodny przypadek refluksu, nadal możesz jeść pikantne potrawy i czerpać z nich korzyści. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wpływie pikantnych potraw na refluks kwasowy. Ale co dokładnie jest najlepszym sposobem, aby uniknąć pikantnych potraw? I czy można w ten sposób zmniejszyć ryzyko wystąpienia refluksu?

Podobne: