Poniżej wymieniono niektóre pokarmy bogate w węglowodany. Węglowodany proste znajdują się w całych, nieprzetworzonych owocach i warzywach. Są one często określane jako “superfoods”. Przykłady owoców i warzyw, które zawierają węglowodany to zielenina liściasta, słodkie ziemniaki, owoce cytrusowe, jagody i chrupiące jabłka. Te pokarmy są bogatym źródłem składników odżywczych. Poniżej wymieniono niektóre z najlepszych pokarmów do jedzenia o wysokiej zawartości węglowodanów.

Simple carbs

Węglowodany złożone pomagają kontrolować poziom cukru we krwi i regulować apetyt. Te pokarmy są bogate w błonnik i inne niezbędne składniki odżywcze. Chociaż niektóre węglowodany są zdrowe, powinieneś je ograniczać, szczególnie cukry. Twój lekarz może doradzić Ci, ile każdego rodzaju węglowodanów należy spożywać. Proste węglowodany znajdują się w cukrze, białej mące i pełnych ziarnach. Na szczęście owoce i warzywa zawierają zarówno zdrowe, jak i niskokaloryczne węglowodany. Te pokarmy są często ładowane z błonnikiem i białkiem.

Legumes

Beans, lub legumes, są świetnym źródłem błonnika, białka, witamin i minerałów. Pomagają również obniżyć poziom cukru we krwi i zapobiegają chorobom układu krążenia. Oprócz wysokiej zawartości błonnika, zawierają również minerały takie jak cynk i żelazo. Rośliny strączkowe są również doskonałym źródłem folianów i witaminy C. Te składniki odżywcze znajdują się w roślinach, które ewoluowały przez czas, aby zostać udomowione. Tak więc, jeśli starasz się zmniejszyć spożycie mięsa, rozważ dodanie ich do swojej diety.

Beans

Oprócz dostarczania znacznej ilości energii, fasola jest również wysoka w błonnik i inne zdrowe substancje. Zawierają rozpuszczalny i nierozpuszczalny błonnik, który odżywia korzystne bakterie w przewodzie pokarmowym. Bakterie te są odpowiedzialne za różne funkcje, w tym zmniejszanie stanów zapalnych, promowanie regularności i wytwarzanie witamin B12 i C. Regularne jedzenie fasoli jest świetnym sposobem na uzyskanie wszystkich tych korzyści, a wiele osób przysięga na ich korzyści zdrowotne.

Przeczytaj:  Czy istnieje dieta na płaski brzuch?

Fruity

Średni banan zawiera około dwudziestu siedmiu gramów węglowodanów, a także około 14 gramów cukrów. Ten tropikalny owoc jest popularny ze względu na swoją soczystość i pyszny smak. Oprócz tego, że są pakowane w witaminy i minerały, mango są również bogate w przeciwutleniacze. Jedna filiżanka mango zawiera około 99 kalorii i 25 gramów węglowodanów. Oto kilka innych owoców bogatych w węglowodany. Wymienione poniżej są niektóre z najbardziej popularnych owoców do jedzenia.

Jogurt

Jeśli szukasz szybkiej, pożywnej przekąski lub posiłku, jogurt może być doskonałym wyborem. Ale zawartość węglowodanów w jogurcie może się bardzo różnić. Jeśli chcesz ograniczyć ich spożycie, wybierz niearomatyzowany jogurt grecki z pełnego mleka lub niearomatyzowaną odmianę niskotłuszczową. Niezależnie od tego, czy jesteś na diecie, czy próbujesz schudnąć, jogurt może być szybkim źródłem składników odżywczych. Może również sprawić, że poczujesz się pełna, co oznacza, że będziesz jeść mniej.

Podobne: