Jeśli zastanawiasz się, co jeść, aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, trafiłaś we właściwe miejsce! W tym artykule omówimy korzyści płynące z jedzenia jaj, łososia, oleju z wątroby dorsza i diety bogatej w owoce, aby zwiększyć płodność. Te pokarmy są również bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 i DHA, które są niezbędne do rozwoju mózgu dziecka. Ponadto, są one niskie w rtęci i zawierają właściwości przeciwzapalne. Najlepiej przygotować łososia w prosty sposób – lekko sauté z przyprawami i olejem z awokado tłoczonym na zimno – informacja ta jest zasługą autora strony beautyboxy.pl.

Jajka są dobrym pokarmem wspierającym płodność

Chociaż żółtka jajek nie zawierają mikroelementów niezbędnych do zapłodnienia, to te pokarmy mogą zwiększyć szanse na poczęcie. Cholina, żelazo i wapń znajdują się również w jajkach, a jajka są dobrym źródłem folianów i witaminy B12. Są one również łatwe w przygotowaniu i mogą być wykorzystane na sto różnych sposobów. Aby czerpać maksymalne korzyści ze spożywania jaj, wypróbuj te wskazówki.

Łosoś jest świetną alternatywą dla czerwonego mięsa

Choć spożywanie diety o wysokiej zawartości tłuszczu zwierzęcego i tłuszczów nasyconych jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia, niektóre pokarmy mogą również wpływać na płodność. Podczas gdy wiele kobiet nie może całkowicie zrezygnować z czerwonego mięsa, są pewne rzeczy, których powinnaś być świadoma. Czerwone mięso ma wysoki poziom tłuszczów nasyconych i niskie ilości witamin i minerałów, podczas gdy ryby są idealnym zamiennikiem czerwonego mięsa. Łosoś jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, które poprawiają przepływ krwi do narządów rozrodczych i mogą pomóc w regulacji hormonów rozrodczych.

Olej z wątroby dorsza

Zdrowym sposobem na włączenie oleju z wątroby dorsza do diety na płodność jest przyjmowanie suplementu z DHA. Jest on bogaty w witaminę A, niezbędny składnik odżywczy. Słabe spożycie jest czynnikiem powodującym wady rozwojowe podniebienia, szczególnie w okolicach poczęcia. Wysokie spożycie nie ma takiego związku. Alternatywnie można zamówić minimalnie przetworzony olej z wątroby dorsza. Dobrym pomysłem jest podawanie go na łyżce lub z mocnym w smaku smakołykiem.

Przeczytaj:  Trening w celu zbudowania masy mięśniowej - kilka wskazówek jak ćwiczyć, aby zbudować mięśnie

Dieta bogata w owoce

Awokado to wspaniały owoc na płodność. Awokado jest bogate w witaminę E, która jest niezbędna dla wyściółki macicy. Możesz cieszyć się tostem z awokado z nasionami granatu, aby zwiększyć ilość antyoksydantów. Awokado można dodać do codziennych smoothies, dzięki czemu będą bardziej kremowe i odżywcze. Możesz również cieszyć się guacamole z awokado z cebulą, jalapeno i kolendrą.

Całkowite ziarna

Badacze doszli do wniosku, że całe ziarna mogą pomóc w poprawieniu wskaźników płodności. Wiele składników odżywczych w pełnych ziarnach zostało powiązanych ze zmniejszonym ryzykiem niektórych chorób, takich jak cukrzyca i zespół policystycznych jajników. Mogą one również pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi i pomóc w zapobieganiu stanom zapalnym. Jednak wpływ całych ziaren na płodność nie jest całkowicie zrozumiały. Naukowcy twierdzą, że konieczne będą dalsze badania, aby określić, jak ważne są całe ziarna w procesie poczęcia.

Podobne: